توییتر در حال بررسی مجدد پیشنهاد ایلان ماسک

به گزارش «بینو»، توییتر ظاهراً در حال استقبال از پیشنهاد ایلان ماسک است. طبق گزارش وال استریت ژورنال، پس از اعلام ماسک مبنی براینکه پشتوانه‌ی مالی برای انجام معامله توییتر را دارد، شرکت در حال بررسی مجدد پیشنهاد خریدش است. زمانی‌که ماسک برای اولین‌بار آمادگی خود را برای خرید ۴۳ میلیارد دلاری این غول شبکه‌ی اجتماعی اعلام کرد، در آن زمان اشاره کرد که این «بهترین و آخرین پیشنهاد» او خواهد بود. پیش‌بینی می‌شد که توییتر این پیشنهاد را رد کند و حتی این شرکت تا آنجا پیش رفت که استراتژی موسوم به «قرص سمی» را برای جلوگیری از یک تلاش خصمانه‌ی تصاحب در پیش گرفت.
درهرحال به گفته وال استریت ژورنال، توییتر اکنون «نگاهی تازه» به پیشنهاد ماسک انداخته و به‌احتمال زیاد در مذاکرات شرکت می‌کند. براساس گزارش این نشریه، قرار بود تا دو طرف روز یکشنبه برای بحث در مورد این پیشنهاد ملاقات کنند؛ اما تعداد انگشت‌شماری از موانع می‌تواند مذاکرات را پیچیده کند. برای مثال، مدیران شرکت می‌توانند بر موافقت ماسک با حمایت مالی در صورت شکست این معامله پافشاری کنند.
توییتر از اظهار نظر درباره‌ی این گزارش خودداری کرد. زمانی که ماسک برای اولین‌بار پیشنهاد خود را اعلام کرد، شرکت گفت که متعهد به «بررسی دقیق، جامع و ارزیابی» پیشنهاد است. به‌احتمال بسیار زیاد طی چند روز آینده آگاه خواهیم شد که توییتر چگونه برنامه‌ریزی می‌کند. طبق گزارش نشریه، شرکت مذکور با گزارش درآمد سه‌ماهه‌ی اول خود در روز پنجشنبه، وضعیت را بررسی خواهد کرد.
روزنامه گاردین نیز به نقل از منابع آگاه خبر داده: «ماسک، مدیر اجرایی تسلا، در چند روز گذشته با سهامداران توییتر ملاقات کرده است تا از پیشنهاد خود حمایت کند. او گفته است که توییتر برای رشد و تبدیل شدن به یک پلت فرم واقعی برای آزادی بیان باید خصوصی شود. سهامداران توییتر را تحت فشار قرار دادند تا پس از آن که ماسک برنامه مالی دقیقی را برای پیشنهاد خود در روز پنجشنبه ترسیم کرد و از آن خواست اجازه ندهد که فرصت معامله از بین برود.»
گاردین همچنین به نقل از رویترز نوشته: « توییتر می خواست در مورد هر گونه تحقیقات فعال توسط تنظیم کننده ها در مورد ماسک، از جمله توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که خطری برای معامله باشد، اطلاعات بیشتری کسب کند.
وکلای اوراق بهادار می گویند که ماسک – که اتهامات مربوط به گمراه کردن سرمایه گذاران را با پیشنهاد چهار سال پیش که برای خصوصی کردن تسلا تامین مالی کرده است، حل و فصل کرد – ممکن است قوانین افشای SEC را نقض کرده باشد زیرا او در اوایل سال جاری سهامی را در توییتر جمع آوری کرده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *