ایلان ماسک می‌تواند توییتر را به قیمت کمتر از توافق بخرد

به گزارش «بینو» یک شرکت آمریکایی که به شرط بندی بر روی قیمت سهام شرکت ها معروف است، گفته است که ایلان ماسک می تواند پیشنهاد کمتری برای توییتر ارائه دهد، این به دلیل افت سهام فناوری و عملکرد ضعیف مالی در پلتفرم رسانه های اجتماعی توییتر است.

هیندنبورگ ریسرچ (Hindenburg Research) گفت که «احتمال قابل توجهی» وجود دارد که مدیر اجرایی تسلا به دنبال پرداخت کمتر از قیمت پیشنهادی توافق شده 54.20 دلار (43.90 پوند) برای هر سهم و در نهایت ارزش 44 میلیارد دلاری توییتر باشد که در توافق با هیئت مدیره شرکت پذیرفته شده است.

به نقل از گاردین، این شرکت در یادداشتی در این باره نوشت: «ما از اقدام ماسک برای خصوصی کردن توییتر حمایت می‌کنیم و برای این که معامله با قیمت پایین‌تری بسته شود، شانس بالایی قائلیم.»

هیندنبرگ مدعی است که ارزش واقعی توییتر حتی از قیمت فعلی سهام این شرکت هم پایین‌تر است و فعلا به واسطه شرایط خرید کمپانی، توانسته این بها را حفظ کند. به عبارت دیگر، اگر ایلان ماسک از معامله کنار بکشد، به باور هیندنبرگ ارزش توییتر حدود 50 درصد افت پیدا خواهد کرد. گفتنی است که مدیرعامل تسلا برای فسخ قرارداد باید 1 میلیارد دلار به توییتر غرامت بپردازد.

این شرکت تحقیقاتی همچنین مدعی شده که نتایج ضعیف گزارش مالی فصل اخیر توییتر هنوز در قیمت سهام این شرکت اعمال نشده است. هیندنبرگ که حالا روی سهام این شبکه اجتماعی پوزیشن فروش استقراضی گرفته، می‌گوید: «ماسک اگر بخواهد می‌تواند با یک اهرم فشار قدرتمند دوباره به میز مذاکره برگردد.» فروش استقراضی زمان انجام می‌شود که معامله‌گر پیش‌بینی افت قیمت سهام شرکت را دارد. سهام توییتر در حال حاضر با افت 2.6 درصدی در حوالی 48.50 دلار معامله می‌شود.

بخشی از هزینه خرید توییتر قرار است از سوی برخی سرمایه‌گذاران از جمله شرکت مورگان استنلی تامین شود. ماسک بر روی سهامش در تسلا یک وام 6.25 میلیارد دلاری گرفته و از طریق تامین مالی مبتنی بر بدهی 13 میلیارد دلار دیگر پول گردآوری کرده است. بدهی او به بانک‌ها سالانه 800 تا 900 میلیون دلار بهره به توییتر تحمیل خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *