خداحافظی همیشگی اپل، گوگل و مایکروسافت با رمز عبور

به گزارش بینو به نقل از  windowscentralاپل، گوگل و مایکروسافت قصد دارند یک استاندارد ورود بدون نیاز به رمز عبور را با همکاری همدیگر و در چارچوب کنسرسیوم FIDO و شبکه گسترده وب توسعه بدهند.

به این ترتیب، شما با استفاده از استاندارد احراز هویت FIDO روی گوشی یا تبلت خود، صرف‌نظر از اینکه روی چه پلتفرمی آن را اجرا می‌کنید، قادر به ورود به یک اپلیکیشن یا وب‌سایت در دستگاه خود خواهید بود.

شما همچنین با استفاده از این استاندارد، دسترسی خودکار به اکانت FIDO خود خواهید داشت بدون آنکه نیازی به اضافه کردن اکانت‌های بیشتر به دستگاه باشد.

در این استاندارد، از فناوری رمزگذاری مقصد به مقصد برای ورود بدون رمز عبور کاربران استفاده خواهد شد و شما فقط نیاز به اسکن بیومتریک صورت یا انگشت خود خواهید داشت. با این کار، احتمال حملات فیشینگ و سرقت اطلاعات شخصی شما توسط هکرها به‌شدت کاهش خواهد یافت.

اپل، گوگل و مایکروسافت قصد دارند در طول یکسال آینده قابلیت‌های ورود بدون پسورد پلتفرم‌های خود را بهبود ببخشند و احتمالا برای این منظور آپدیت‌هایی را برای کاربران خود ارائه کنند.

در هر حال، به نظر می‌رسد ما به‌زودی شاهد حذف کامل رمز عبور برای ورود به دستگاه‌ها و وب‌سایت‌ها خواهیم بود و این موضوع به امنیت ما در فضای مجازی کمک شایانی خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *