گوگل پلی برنامه‌های قدیمی را حذف می­کند

به گزارش بینو به نقل از techcrunch گوگل در حال آماده شدن برای پاکسازی پلی استور خود از اپلیکیشن های قدیمی است. این شرکت به توسعه دهندگان برنامه اندروید هشدار داد که از اول نوامبر 2022، برنامه ها را مخفی کرده و نصب آن ها را در دستگاه­های کاربران مسدود خواهد کرد، اگر توسعه دهندگان با آخرین نسخه های سیستم عامل اندروید همراه نباشند. به طور خاص، گوگل گفت برنامه‌هایی که در عرض دو سال پس از آخرین نسخه اصلی اندروید، API اندروید را هدف قرار نمی‌دهند، دیگر نمی‌توانند توسط کاربران جدیدی که دستگاه‌هایشان نسخه‌های سیستم‌عامل Android را بالاتر از هدف برنامه‌ها اجرا می‌کنند، کشف یا نصب کنند.

به طور خلاصه، این بدان معناست که کاربران اندرویدی که با جدیدترین نرم افزارها همراه هستند یا کسانی که به تازگی گوشی های اندرویدی جدید خریداری کرده اند، دیگر نمی توانند برنامه های قدیمی و قدیمی را پیدا یا دانلود کنند.

دلیل اصلی این اقدام هر دو شرکت محافظت از امنیت کاربران است. برنامه‌های قدیمی‌تر از تغییرات Android و iOS، APIهای جدید یا روش‌های توسعه جدید که حفاظت پیشرفته‌تری را به همراه دارند، استفاده نمی‌کنند. در نتیجه، برنامه‌های قدیمی‌تر می‌توانند نقص‌های امنیتی داشته باشند که برنامه‌های جدیدتر ندارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *