صف کشی غول‌های حقوقی در دعوی توییتر و ایلان ماسک

به گزارش «بینو» ایلان ماسک روز جمعه 7 ژوئیه طی  یک پرونده نظارتی که توسط وکلایش تهیه شده بود، رسما اعلام کرد که قرارداد توییتر را به دلیل اختلاف نظر مداوم بر سر تعداد حساب‌های اسپم در این پلتفرم فسخ می‌کند. در همین راستا شواهد حاکی از آن است که توییتر تیم حقوقی را برای توییتر تیم حقوقی را برای شکایت از ماسک به دلیل کنار گذاشتن قرارداد 44 میلیاردی خرید این شرکت تشکیل می دهد. بر اساس اطلاعاتی که توسط بلومبرگ منتشر شده است؛ توییتر شرکت واچتل، لیپتون، روزن و کاتز، (Wachtell، Lipton، Rosen & Katz ) در واقع شرکت‌ها و کارشناسان بزرگ قانون ادغام هستند را در تلاش برای شکایت از ایلان ماسک به دلیل اقدام برای کنار گذاشتن تصاحب ۴۴ میلیارد دلاری خود از شرکت، استخدام کرده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که این شرکت رسانه اجتماعی قصد دارد در هفته جاری شکایت خود از ایلان ماسک را به جریان بیندازد.

توییتر با استخدام واچتل (Wachtell) به وکلایی چون «ویلیام ساویت» که تاکنون در دادگاه دلاور نماینده شرکت‌هایی مانند Anthem و Sotheby’s علیه سرمایه‌گذاران بوده و دیگری «لئو استرین»، رئیس سابق دیوان عالی دلاور با 20 سال تجربه به عنوان قاضی در دادگاه‌های ایالتی، دسترسی پیدا می کند. وکلایی که همانطور که ذکر شد سابقه آنها در دادگاه عالی دلاور، جایی که پرونده قرارداد خرید توییتر توسط ایلان ماسک در آنجا رسیدگی می شود، درخشان است.

موسس واچتل (Wachtell) ، مارتین لیپتون، به اختراع «قرص سمی»، استراتژی دفاعی که توییتر استفاده می کرد، اعتبار دارد.

ایلان ماسک توسط شرکت حقوقی Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP نمایندگی خواهد شد. شرکتی که در پرونده افترا در سال 2019 معروف به «pedo guy» از ایلان ماسک دفاع کرد و شکایت 190 میلیون دلاری افترا را شکست داد. دفاع از ایلان ماسک در برابر شکایت سهامداران به دلیل توییت سال 2018 در راستای تأمین بودجه نیز از دیگر پرونده‌های موفق این شرکت برای دفاع از آقای میلیاردر بوده است. این شرکت همچنین از Samsung Electronics در مورد شکایت ثبت اختراع اپل (AAPL) دفاع کرد.

به طور کلی می‌توان گفت تیم حقوقی هر دو طرف (ایلان ماسک و توییتر) هر دو از برترین‌های این عرصه محسوب می‌شوند؛ از این رو علاوه بر اینکه یک دعوی بین غول‌های تکنولوژی را شاهد باشیم، شاهد یک نبرد حقوقی سنگین بین قدرتمندترین تیم های حقوقی نیز هستیم.

تنها چند ساعت پس از انتشار خبر استخدام تیم حقوقی توسط توییتر، ایلان ماسک با انتشار میم (Meme) زیر در توییتر به این اخبار واکنش نشان داد. در این میم، ماسک یک بار دیگر اشاره کرده که توییتر در دادگاه نیز باید اطلاعات دقیق تعداد کاربران اسپم را ارائه کند؛ تا نشان دهد همچنان بر ادعای خود استوار است. همانگونه که بارها اشاره شده ایلان ماسک مدعی است دلیل خروجش از این توافق روشن نبودن تعداد دقیق کاربران اسپم است و در همین راستا همواره تأکید کرده است اگر این شبکه اجتماعی اطلاعات لازم در مورد حساب‌های اسپم و جعلی را فراهم نکند از پیشنهاد خود صرف‌نظر می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *