یوتیوب در روسیه مسدود نمی‌شود

بینو؛؛ روسیه اکثر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی خارجی را مسدود کرده، اما علیرغم بارها جریمه و تهدید علیه یوتیوب به دلیل حذف نکردن محتوایی که مسکو غیرقانونی می‌داند و اعمال محدودیت برای دسترسی به برخی رسانه‌های روسی در یوتیوب، از فیلترکردن این سرویس میزبانی ویدیو خودداری کرده است.

به گزارش از بینو به نقل از رویترز  وزیر توسعه دیجیتال روسیه روز اعلام کرد  این کشور قصد ندارد یوتیوب را مسدود کند و اذعان داشت که چنین اقدامی احتمالا باعث آسیب دیدن کاربران روسی خواهد شد و بنابراین باید از آن اجتناب شود.

روسیه اکثر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی خارجی را مسدود کرده، اما علی‌رغم بارها جریمه و تهدید علیه یوتیوب به دلیل حذف نکردن محتوایی که مسکو غیرقانونی می‌داند و اعمال محدودیت برای دسترسی به برخی رسانه‌های روسی در یوتیوب، از فیلترکردن این سرویس میزبانی ویدیو خودداری کرده است.

یوتیوب با حدود ۹۰ میلیون کاربر ماهانه در روسیه بسیار محبوب است و نقش مهمی در اقتصاد دیجیتال این کشور ایفا می‌کند. اگرچه روسیه نسخه‌های داخلی سایر شبکه‌های اجتماعی را راه‌اندازی کرده است، اما یک جایگزین مناسب برای یوتیوب در این مقیاس هنوز طراحی نشده است.

ماکسوت شادایف، که وزیر ارتباطات و رسانه‌های جمعی نیز هست، در یک انجمن آموزشی گفت: ما قصد نداریم یوتیوب را ببندیم. وقتی چیزی را محدود می‌کنیم، باید به وضوح مطمئن شویم که کاربران ما متضرر نمی‌شوند. رقابت موتور پیشرفت است و مسدود کردن یک اقدام افراطی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *