فناوری5G؛ انقلاب صنعتی آینده

بینو؛؛ 5G، نسل پنجم شبکه تلفن همراه است که نه تنها بر دنیای گوشی‌های هوشمند و رایانه تأثیر می‌گذارد، بلکه بر بخش‌های صنعتی بسیار بیشتری از جمله خودرو، لوازم خانگی، تولید، انرژی و مراقبت‌های بهداشتی نیز تأثیر خواهد گذاشت.

برآوردها حاکی از آن است که نیمی از ترافیک داده در سراسر جهان در پنج سال آینده دیگر ناشی از استفاده مردم نخواهد بود، بلکه توسط وسایل نقلیه، ماشین‌ها، کنتورها، حسگرها، ابزار پزشکی یا انواع مختلف دیگر دستگاه‌های شبکه‌ای بدون هیچ گونه تعامل انسانی ایجاد می‌شود.

استانداردهایی مانند 5G  امکان مدیریت حجم وسیعی از داده‌ها را برای اتصال ماشین‌آلات صنعتی و ربات‌ها فراهم می‌کند، بنابراین کنترل از راه دور، نظارت و اقدامات تعمیر و همچنین اتوماسیون صنعتی را امکان‌پذیر می‌سازد. از شبکه­های هوشمند گرفته تا کنترل هواپیماهای بدون سرنشین، انرژی و تاسیسات، شرکت­ها برای رسیدگی به نیازهای اتصال به استانداردها تکیه خواهند کرد.

بیمارستان‌ها و سازندگان تجهیزات پزشکی از 5G برای ارائه داده‌ها به انواع دستگاه‌ها و ماشین‌های ثابت و همچنین امکان استفاده از جراحی از راه دور استفاده خواهند کرد.

نظارت و اتوماسیون پیشرفته به صنایع مختلفی مانند کشاورزی و امور مالی نیز کمک خواهد کرد، همچنین فروشگاه­های آنلاین به طور فزاینده­ای به تجربیات واقعیت مجازی روی می­آورند.

ردیابی مبتنی بر 5G در بخش لجستیک پدیدار خواهد شد، در حالی که خودروهای متصل به کمک رانندگی مبتنی بر 5G متکی خواهند بود. محاسبات لبه و تأخیر کم 5G در دنیای تجارت بازی و همچنین در برنامه­های کلی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی استفاده خواهد شد.

طی چند سال آینده، همانطور که فناوری سلولی پیشرفته 5G جایگزین پروتکل‌های موجود می‌شود، این پیشرفت‌ها به سرعت رخ خواهند داد.

بسیاری از منابع معتبر جهانی پیش­بینی می­کنند پذیرش جهانی فناوری 5G در 15 سال آینده تا 2 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک خواهد کرد.

بررسی ادبیات فناوری 5G، سرعت تکنولوژی 5G، انقلاب 5G و ارتباط آن با دنیای تجارت، ویژگی های5G، مقایسه اینترنت نسل 4 و 5، 5Gاز نظر پهنای باند، تأخیر و پوششدهی چگونه کار میکند؟، کشورهای دارای فناوری 5G ، رقبای جهانی 5G و … از جمله بخش‌هایی است که در مقاله منتشر شده «بینو» با عنوان «فناوری5G؛ انقلاب صنعتی آینده» خواهید خواند.

برای دریافت نسخه کامل مقاله کلیک کنید

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات مقاله