عینک ARاپل نیاز به صبر دارد؛ شاید 2024

 

بینو؛؛ درحالی‌که شایعات اخیر بیشتر روی هدست واقعیت ترکیبی اپل متمرکزند، گفته می‌شود مهندسان اپل مشغول کار روی عینک هوشمندی هستند که از فناوری پیشرفته‌ی واقعیت افزوده بهره می‌برد.

این غول فناوری به‌طور مشخص درباره‌ی عینک هوشمند واقعیت افزوده‌ی خود صحبت نکرده است؛ اما گزارش اخیر 9to5mac  نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد محصول یاد‌شده را اواخر سال ۲۰۲۴ معرفی کند. این یعنی غول فناوری مستقر در کوپرتینو عینک واقعیت افزوده‌اش را دو سال پس از معرفی هدست واقعیت ترکیبی خود رونمایی خواهد کرد. گفتنی است براساس شایعه‌‌‌ها و گزارش‌های موجود، انتظار می‌رود اپل اواخر سال جاری یا اوایل سال ۲۰۲۳ هدست واقعیت‌ ترکیبی جدیدی معرفی کند.

به‌گزارش DigitalTrends و به ‌نقل از تحلیلگر مشهور Haitong Intl Tech Research، جف پو، اولین عینک واقعیت افزوده‌ی اپل احتمالاً در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۵ معرفی خواهد شد. پو مدعی شده است که اپل نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی خود را نیز اواخر سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد کرد. بدین‌ترتیب، معرفی نسل دوم این محصول تقریباً هم‌زمان با معرفی عینک واقعیت افزوده‌ی این شرکت خواهد بود.

اطلاعات زیادی از عینک‌های شایعه‌شده‌ی اپل در دست نیست و اکثر اطلاعات افشا‌شده در ماه‌های اخیر به هدست واقعیت ترکیبی این شرکت اشاره می‌کند و مهندسان اپل به‌تازگی نمونه‌ی اولیه‌ی این دستگاه را به مقام‌های ارشد اپل ازجمله تیم کوک، مدیرعامل آن، ارائه کرده‌اند.

مطمئناً هدست واقعیت ترکیبی اپل پیشرفته‌تر از عینک واقعیت افزوده این شرکت خواهد بود و احتمالاً مجموعه‌ای از فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مجهز به تراشه‌های اختصاصی اپل و احتمالاً نمایشگر 8K برای هر چشم را در خود جای خواهد داد. در همین‌ حال، عینک اپل به‌عنوان نمایشگر آیفون عمل خواهد کرد و اطلاعات ارسال‌شده از گوشی را نشان خواهد داد.

براساس شایعه‌‌ها، ظاهراً هنوز فاصله‌ی زیادی تا معرفی عینک واقعیت افزوده‌ی اپل داریم و ممکن است این شرکت همچنان تغییراتی در طراحی آن اعمال کند؛ بنابراین، محصولی نهایی احتمال دارد با محصولی که امروز روی آن کار می‌کند، تفاوت چشمگیری داشته باشد. این شرکت اگر احساس کند که پروژه‌ی مذکور نتیجه‌بخش نیست، حتی امکان دارد آن را کاملاً لغو کند. ناگفته نماند درباره‌ی هدست واقعیت ترکیبی اپل، اطلاعات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد در راه‌ تبدیل‌شدن به محصولی واقعی است.

به گزارش «بینو» در همین راستا مینگ-چی کو، تحلیلگر شناخته شده در حوزه محصولات اپل نیز با انتشار یک توییت عنوان کرد: «آشنایی عمومی با اینکه تجربه AR چگونه است، یا اینکه VR چطور کار می‌کند امری منطقی است، اما برای اکثر مردم تصور تجربه خلاقانه فراهم شده به واسطه قابلیت تعویض نرم میان حالات AR و VR می‌تواند دشوار باشد.»

 

مینگ چو کو در ادامه اظهارات خود درباره هدست اپل همچنین پافشاری کرده که نمونه نهایی این محصول به سخت‌افزاری محدود نخواهد شد که تنها قابلیت آن پشتیبانی دوگانه از AR و VR است، بلکه نقطه قوت این هدست در یکپارچه‌سازی این دو فناوری به همراه قابلیت استفاده از آنان طی سناریوهای مختلف است.

کو در نهایت گفته‌های خود را با اعلام یک تاریخ عرضه برای این محصول به پایان رساند، وی عقیده دارد هدست اپل از سه ماهه دوم سال 2023 در قفسه فروشگاه‌ها موجود خواهد بود.

هر چند اشاره به این مورد نیز خالی از لطف نیست که کو در توییتی که روز  17 خرداد منتشر کرده بود، یک جدول زمانی جهت معرفی این محصول را مطرح کرد که بر اساس آن اپل ممکن است این هدست را از طریق رویدادی در ماه ژانویه معرفی کند.

مینگ چی کو در طول چند سال گذشته با انتشار پیش‌بینی‌ها و شایعات مختلف در مورد محصولات اپل به شهرت رسیده است. سال گذشته وب سایت Apple Track در یک صفحه ویژه تمامی شایعاتی که مینگ چی کو از سال ۲۰۱۸ تاکنون منتشر کرده را لیست کرده است. هر چند که مینگ چی کو از سال‌های گذشته و حتی ۲۰۱۴ هم گزارش‌هایی را در مورد اپل داده، در این صفحه مشخص شده که ۷۴.۶ درصد از پیش‌بینی‌های این تحلیلگر در بازه ژانویه ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۲۱ به حقیقت پیوسته است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *