حساب‌های توییتری و یوتیوب ارتش انگلستان هک شد

به گزارش «بینو» به نقل از BBC، حساب توییتر و یوتیوب، ارتش انگلستان با هدف کلاهبرداری رمزارزی و NFT هک شد و این نهاد نظامی اعلام کرده در حال تحقیق و بررسی روی این موضوع است، اگرچه عوامل این هک هنوز مشخص نشده است.

پس از هک کانال یوتیوب ارتش انگلستان، تصاویری از ایلان ماسک،‌ تاجر میلیاردر مدیرعامل تسلا و اسپیس‌اکس، در حال استفاده از رمزارز در این حساب منتشر شد.

حساب توییتری ارتش بریتانیا نیز پست‌هایی مربوط به NFT را بازتوییت کرده است. ارتش بریتانیا پس از تایید «رخنه» گفت، امنیت اطلاعات را «بسیار جدی می‌گیرد» و در حال رفع این مشکل است. هر دو حساب در حال حاضر بازیابی شده‌اند.

در همین راستا یکی از سخنگویان ارتش افزود: «با اینکه مشکل رفع شده اما یک بررسی در حال انجام است و به همین دلیل اظهارنظر در این باره درست نیست.»

هنوز مشخص نیست عوامل این هک،‌ که به تغییر نام حساب‌ها نیز منجر شد، چه کسانی هستند.

نام حساب توییتری ارتش بریتانیا پس از این حمله به Bapesclan تغییر یافت و تصویری کارتونی از میمونی شبیه به دلقک در پروفایل این حساب قرار گرفت.

در حال حاضر این دو حساب بازیابی شده و به حالت عادی برگشته‌اند.

ارتش بریتانیا پس از بازیابی حساب توییتری در توییتی نوشت: «از اختلال موقت عذرخواهی می کنیم. ما تحقیقات کاملی انجام خواهیم داد و از این اتفاق درس می‌گیریم. از اینکه ما را دنبال می‌کنید متشکریم و ارائه خدمات از این پس با روال عادی ادامه دارد.»

توبیاس الوود، نماینده محافظه‌کار پارلمان بریتانیا و رئیس کمیته دفاعی عوام، نیز گفت آنچه اتفاق افتاده «جدی به نظر می‌رسد.»

او در توییتی گفت: «امیدوارم نتایج بررسی و اقدامات پس از آن به درستی به اشتراک‌ گذاشته شود.»

این اولین نمونه هک یک حساب توییتری مهم نیست. در جولای ۲۰۲۰، هکرهایی که گویا در پی کلاهبرداری بیت‌کوینی بودند، حساب چندین آمریکایی را هک کردند.

در این حملات حساب افرادی نظیر ماسک، جف بزوس، بیل گیتس، باراک اوباما، جو بایدن و کانیه وست هک شد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *