سریال کاهش استخدام به اپل رسید

به گزارش «بینو» شرکت اپل قصد دارد در سال آینده برای مقابله با رکود اقتصادی احتمالی، در برخی از بخش‌ها رشد استخدام و هزینه‌ها را کاهش دهد.

بر این اساس، این شرکت در موارد خاص نقش های استخدامی را تکمیل نمی کند یا به عبارتی دیگر کارکنان جدید اضافه نمی کند.

با نزدیک شدن به رکود، رقبای فناوری اپل از جمله گوگل نیز اقدامات مشابهی را انجام می‌دهند.

در همین راستا افراد آگاهی که نخواستند نامشان فاش شود به بلومبرگ گفته‌اند که این تصمیم از اقدامی برای مراقبت بیشتر در زمان‌های نامشخص ناشی می‌شود، اگرچه این یک سیاست شرکتی نیست. این تغییرات روی همه تیم‌ها تأثیر نمی‌گذارد و اپل همچنان در حال برنامه‌ریزی برنامه‌ای تهاجمی برای عرضه محصول در سال 2023 است که شامل یک هدست واقعیت ترکیبی است، که اولین دسته محصول جدید اصلی بعد از سال 2015 است. اگرچه تیم‌هایی که شامل این تصمیم خواهند شد، قرار نیست در سال آینده توسعه‌ای بیابند. این تصمیم در شرایطی گرفته شده که اوضاع اقتصادی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، جنگ روسیه و اوکراین و نرخ بالای تورم رکودی را برای فروش محصولات شرکت‌های فناوری پیش بینی می‌نماید.

شرکت تا چند روز دیگر گزارش مالی فصل سوم 2022 را منتشر می‌کند. این گزارش مربوط به بازه زمانی ماه‌های آوریل، مه و ژوئن خواهد بود. کوپرتینویی‌ها در ماه فصل دوم امسال از درآمد 97.3 میلیارد دلاری خبر دادند که نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال 9 درصد بیشتر شده بود. به جز آیپد که به خاطر مشکلات زنجیره تامین تا حد زیادی تحت تاثیر قرار گرفته بود، بقیه محصولات اپل نسبت به سال گذشته رشد داشتند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *