پیام صوتی در استاتوس واتس‌اپ

به گزارش «بینو» در حال حاضر، کاربران واتس‌اپ می‌توانند عکس‌، ویدیو، GIF و پیام‌های متنی را به وضعیت (Status) خود اضافه کنند. اما ظاهرا شرکت متا قصد دارد امکان اضافه کردن «پیام‌های صوتی» به استاتوس را نیز در دسترس کاربران قرار دهد.

به نقل از وب‌سایت WABetaInfo  ، واتس‌اپ در حال کار روی قابلیتی است تا به کاربران خود اجازه دهد، در وضعیت خود، پیام‌های صوتی جدیدی ضبط و آپلود کنند. احتمالا هنگامی که این ویژگی در دسترس قرار بگیرد، کاربران قادر خواهد بود که دقیقا مانند زمانی که برای دیگران، یک پیام صوتی ارسال می‌کنند، صدای خود را ضبط کنند. همچنین هرچند به این موضوع اشاره نشده، اما شاید از فایل‌های صوتی ضبط شده قبلی نیز در این قابلیت بتوان استفاده کرد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود، یک آیکون جدید در پایین بخش وضعیت وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد صدای خود را ضبط کنند. پیام‌های صوتی قرار گرفته در وضعیت، با توجه به تنظیمات حریم خصوصی کاربران، برای مخاطبین واتس‌اپ آن‌ها نمایش داده می‌شود و آن‌ها نیز به صورت سرتاسری رمزگذاری‌شده خواهند بود.

ویژگی جدید واتس‌اپ هنوز در حال توسعه است، بنابراین مشخص نیست که چه زمانی در دسترس آزمایش‌کنندگان بتا یا کاربران نهایی قرار خواهد گرفت.

واتس‌اپ تنها اپلیکیشن نیست که در چند وقت گذشته، در حال آزمایش قابلیت ضبط پیام‌های صوتی بوده است. توییتر نیز از مدت‌ها قبل در حال آزمایش گزینه ارسال توییت‌های صوتی در iOS بوده، اما این ویژگی هنوز در دسترس کاربران این شبکه‌اجتماعی قرار نگرفته است.

در چند وقت گذشته، واتس‌اپ در حال کار روی قابلیت‌های جدیدی برای کاربران خود بوده. به عنوان مثال، اپلیکیشن پیام‌رسان متعلق به متا، در تلاش است تا امکان اتصال دو گوشی به یک حساب کاربری را فراهم کند. همچنین محدودیت زمانی حذف پیام‌ها در این اپلیکیشن به دو روز افزایش پیدا خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *