الکسا بازنشسته شد؛ اول می خداحافظی نهایی با کاربران

به گزارش «بینو» اطلاعیه اخیر وبسایت الکسا از بازنشسته شدن و پایان کار این وبسایت بعد از ۲۵ سال رتبه بندی سایت ها حکایت دارد. سایت الکسا (Alexa)  سال ۱۹۹۶ کار خود را به عنوان سایت آنالیزکننده ترافیک وب‌سایت‌ها آغاز کرد. پس از مدتی فعالیت، رتبه‌بندی سایت توسط الکسا در تمام دنیا مورد توجه قرار گرفت. سه سال پس از آغاز فعالیت، این مجموعه به قیمت ۲۵۰ میلیون دلار به آمازون فروخته شد. حالا پس از ۲۵ سال فعالیت و تلاش سایت‌ها برای این‌که در رتبه‌بندی این سایت بتوانند در صدر باشند، الکسا اعلام کرد، اول می ۲۰۲۲ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) به کار خود پایان می‌دهد.

در اطلاعیه رسمی الکسا آمده : «ما الکسا را دراول می ۲۰۲۲ پس از بیش از دو دهه کمک به شما در یافتن، دسترسی و تبدیل مخاطبان دیجیتالی خود بازنشسته خواهیم کرد. از اینکه Alexa.com را منبع اصلی خود برای تحقیق محتوا، تجزیه و تحلیل رقابتی، تحقیق کلمات کلیدی و موارد دیگر قرار دادید متشکریم.»

 

آیا می توانم یک اشتراک جدید در الکسا بخرم؟

خیر، Alexa.com ارائه اشتراک‌ های جدید را در ۸ دسامبر ۲۰۲۱ UTC متوقف کرد. مشتریانی که اشتراک‌ های موجود را دارند تا ۱ مه ۲۰۲۲ UTC به اشتراک‌ های خود دسترسی خواهند داشت. بعد از پایان کار الکسا در تاریخ اردیبهشت ۱۴۰۱ ، هیچ اشتراکی فعال نخواهد بود و الکسا برای همیشه خاموش خواهد شد.

چه اتفاقی برای اشتراک فعلی من در الکسا خواهد افتاد؟

اشتراک های موجود در الکسا تا ۱ مه ۲۰۲۲ UTC فعال خواهند ماند. پس از آن، مشتریان دیگر به Alexa.com دسترسی نخواهند داشت.

آیا برای اشتراک موجود من هزینه ای دریافت می شود؟

بله، آخرین تاریخ صورت‌ حساب اشتراک قبل از ۱ آوریل ۲۰۲۲ UTC خواهد بود. دسترسی مشتریان به Alexa.com تا ۱ می ۲۰۲۲ UTC ادامه خواهد داشت.

 

برخی کارشناسان معتقدند پایان کار الکسا تا حدود ۴‌ماه دیگر احتمالا برای مدتی، وقفه‌ای را در بازار تبلیغات آنلاین ایجاد می‌کند. اگرچه برخی دیگر بر اهمیت احترام به کاربر بعد از پایان کار الکسا تأکید دارند و این اقدام را مسیری برای تمرکز بر محتوا می‌دانند.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *