شکایات اتحادیه اروپا جواب داد؛ لغو اشتراک امازون پرایم تنها با دو کلیک

به گزارش «بینو» به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا اعلام کرد، پس از شکایات مصرف کنندگان آمازون پرایم مجبور شد مسیر لغو اشتراک کاربران را سهل نماید.

سازمان مصرف کننده اروپا (BEUC)، شورای مصرف کننده نروژ و گفتگوی مصرف کنندگان ترانس آتلانتیک شکایات خود را در آوریل سال گذشته به مدیران اتحادیه اروپا رساندند. این شکایت مبنی بر آن بود که کاربران برای لغو اشتراک آمازون پرایم مجبور بودند از موانع متعددی از جمله منوهای ناوبری پیچیده و انتخاب‌های گیج کننده عبور کنند. مسیری که احتمالا برای انصراف کاربران از لغو اشتراک طراحی شده بود.

بر اساس این شکایت‌ها کمیسیون اروپا اعلام کرد که امازون پرایم اکنون به کاربران اجازه می دهد با دو کلیک از طریق یک دکمه لغو برجسته و واضح، اشتراک این پلتفرم را لغو کنند.

این تغییرات برای تمام وب سایت های اتحادیه اروپا و تمامی دستگاه های دسکتاپ، تلفن های همراه و تبلت ها اعمال می شود و بلافاصله اعمال می شود.

دیدیه ریندرز، کمیسر دادگستری اروگا در بیانیه ای گفت: «مصرف کنندگان باید بتوانند بدون هیچ فشاری از سوی پلتفرم ها از حقوق خود استفاده کنند. یک چیز واضح است: طراحی دستکاری یا “الگوهای تاریک” باید ممنوع شود.»

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *